נדל"ן בפורטוגל - ליווי משפטי למשקיעים

תוכן עניניים

מתעניינים בהשקעות נדל”ן בפורטוגל? זה הזמן לדעת הכול על שירותיה של המחלקה המשפטית במשרדנו המתמחה במתן ליווי משפטי למשקיעי נדל”ן ישראליים בפורטוגל.

פורטוגל, הממוקמת בדרום מערב אירופה, הפכה בשנים האחרונות ליעד אטרקטיבי בכל הנוגע להשקעות נדל”ן בקרב משקיעי נדל”ן ישראליים המחפשים אחר הדבר הגדול הבא. השקעות נדל”ן ברחבי פורטוגל באות לידי ביטוי גם במסגרת רכישת דירות ונכסים בערים הגדולות כגון פורטו וליסבון וגם במסגרת רכישת קרקעות ושטחי אדמה ברחבי המדינה.

מספר מילים על פורטוגל

פורטוגל הנמנית על אחת ממדינות האיחוד האירופי מאז שנת 1986, משתרעת על פני שטח כולל של 92,090 מ”ר ואוכלוסייתה מונה כ- 10.5 מיליון איש.

המדינה ממוקמת בדרום מערב אירופה באזור המכונה: חצי האי האיברי והיא גובלת עם ספרד בצידה המערבי ובאוקיינוס האטלנטי בצידה המזרחי והדרומי.

מדי שנה פוקדים את פורטוגל למעלה מ-20 מיליון תיירים מכל רחבי העולם, כאשר בין יתר מוקדי התיירות הבולטים בשטח המדינה ניתן למנות את ליסבון הבירה, העיר פורטו וערים נוספות כגון: ארגה, פארו, אבורה ו-אמרנטה.

עורך דין מקרקעין משרד עורך דין עמית סלע

פורטוגל כיעד מבוקש להשקעות נדל”ן – מה חשוב לדעת?

נדל”ן בפורטוגל הפך בשנים האחרונות לאפיק השקעות מבוקש בקרב משקיעי נדל”ן רבים מישראל המחפשים אחר אלטרנטיבות השקעה מעבר לים.

השקעות אלו באות לידי ביטוי גם ברכישת דירות וכנסים בערים הגדולות במדינה, גם ברכישת דירות בערים התיירותיות וגם ברכישת קרקעות ושטחי אדמה באזורים הפנימיים של המדינה.

מכיוון שכלכלת פורטוגל מבוססת בין היתר על גידולי חקלאות, בכל רחבי המדינה, תוכלו למצוא שטחים חקלאיים רחבי היקף שבחלקם משמשים כמעין חוות חקלאיות המיועדות גם לצרכי מגורים.

שטחים אלו משווקים למשקיעי נדלן בפורטוגל במחירים אטרקטיביים של החל מ-30 אלף יורו לשטח חקלאי של 9 דונמים לערך ועד 80 אלף יורו לשטחים חקלאיים בגודל ממוצע של כ-15 דונם.

במרכזי הערים הגדולות, ליסבון ופורטו, ניתן למצוא נכסים למגורים במחירים של החל מ-200 אלף יורו ועד 500 אלף יורו וזאת בהתאם לגודל הנכס ומיקומו. חשוב לציין שחלק מהדירות הנרכשות במסגרת השקעות נדלן בפורטוגל, נועדו לצרכי הפיכתן לדירות AIRBNB למטרות תיירותיות, וזאת לנוכח ההיקפים הגדולים של התיירים הפוקדים את המדינה לאורך כל ימות השנה.

 מהן הסיבות אשר הובילו לעלייה בביקושים בנדלן בשנים האחרונות בפורטוגל ?

בין יתר הסיבות אשר הובילו לכך שקיימת התעניינות הולכת וגוברת בקרב משקיעי נדל”ן ישראליים בכל הנוגע לביצוע השקעות נדל”ן בפורטוגל ניתן למצוא:

מגוון רחב של נכסים בהישג יד – מחירי הנדל”ן בפורטוגל מאפשרים השקעה מושכלת במגוון רחב של נכסים בכל רחבי המדינה.

משבר כלכלי אשר הוביל לירידות ערך בענף הנדל”ן – פורטוגל, בדומה למדינות נוספות ברחבי אירופה, התמודדו בשנים האחרונות עם משבר כלכלי אשר הוביל לירידות ערך בענף הנדל”ן. יחד עם זאת, חשוב לציין שבערים הגדולות במדינה (פורטו וליסבון) הנדל”ן הצליח לשמור על ערכו גם במהלך שנות המשבר הכלכלי.

אזרחות פורטוגלית – בשנים האחרונות, יותר ויותר ישראלים ממשמים את זכותם להוצאת אזרחות פורטוגלית וזאת בהתאם לתנאי הזכאות. האזרחות הפורטוגלית מקנה לזכאים דרכון אירופאי שהמחזיקים בו נהנים ממגוון רחב של הטבות בכל הנוגע לביצוע עסקאות נדל”ן.

השקעות נדלן בפורטוגל – מה חשוב לדעת?

רכישת נדלן בפורטוגל, בדומה לכל הליך השקעות נדל”ן מעבר לים, מחייבת את ציבור המשקיעים, לבחון את כל ההיבטים המשפטיים והעסקיים הנלווים להשקעה, החל משלב איתור הנכס המבוקש, דרך בדיקה מעמיקה בנוגע למיסוי הנכס ועד לאופן ניהולו ברמה השוטפת.

על מנת לבחון את כל הסוגיות המשפטיות הנלוות להשקעות נדל”ן בפורטוגל, אנו ממליצים לכל אחד ואחת מביניכם, להיוועץ עם עורך דין מקרקעין המתמחה בליווי השקעות נדלן בפורטוגל בכלל ובפורטוגל בפרט.

משרד עורך דין מקרקעין  עמית סלע

ליווי משפטי למשקיעים

שירותיו המשפטיים של עורך דין נדלן בפורטוגל, נועדו לספק לכם מעטפת משפטית רחבת היקף בכל הנוגע להשלמתה של עסקת הנדל”ן המיועדת וזאת לאורך כל שלבי העסקה.

אנחנו במשרד עורכי הדין – עמית סלע ושות’, עוסקים ומתמחים בליווי משפטי למשקיעים ויזמים שונים ברחבי פורטוגל.

השירות המשפטי המוצע על ידינו מיושם באמצעות מחלקה משפטית תחום עיסוקה העיקרי הינו השקעות נדל”ן בפורטוגל.

המחלקה מלווה משקיעים ויזמים שונים ברחבי פורטוגל ובפרט בערים ליסבון ופורטו עבור רכישת נכסים כגון:

נכסים מסחריים,

דירות מגורים,

ובניינים לשימור.

המחלקה מלווה את המשקיעים בליווי אישי (לרבות בנסיעה עצמה) עד לרישום הזכויות בנכס.

כמו כן, המחלקה מלווה את המשקיעים, יחד עם עורכי הדין המקומיים, בהוצאת ויזת זהב (ככל שהדבר מתבקש על ידי המשקיעים עצמם.

שת”פ נרחב  של משקיעים מסין בפורטוגל 

משרדנו עורך שיתוף פעולה נרחב עם נציג משקיעים בסין אשר ירכשו נדל”ן בפורטוגל במסגרת GOLDEN VISA שבמסגרתה יהנו המשקיעים מתנאים מועדפים באיחוד האירופי וכן מתנאים מועדפים בדומה לאזרחים שווי זכויות באיחוד האירופי.

ההליך של GOLDEN VISA מתאים גם לישראלים

לסיכום

השירותים המשפטיים המוצעים לליווי משקיעים בפורטוגל מאפשרים גם לכם לבחון את כל ההיבטים המשפטיים והעסקיים כאחד הנחוצים לצרכי השלמת עסקאות נדל”ן בפורטוגל, וכל זאת במסגרת שירות אישי לכל משקיע/ה לאורך כל הדרך.

נציגי המחלקה עומדים לרשותכם גם לצרכי בירור סוגיות משפטיות בנוגע לנכסים שבבעלותכם בפורטוגל. ליצירת קשר עם נציגי המחלקה המשפטית שלנו בתחום ליווי משפטי למשקיעים לחצו בפורטוגל שלחו פרטיכם בטופס צור קשר

תחומי התמחות נוספים