התחדשות עירונית

תוכן עניינים

פרויקטים מתחום ההתחדשות העירונית מהווים כיום כ-15% מסך כל התחלות הבנייה ברחבי הארץ, ועל פי הערכות מומחים בענף הנדל”ן, היקפם רק ילך ויגדל במהלך השנים הקרובות. פרויקטים בתחום זה מיושמים כיום בכל רחבי הארץ והם מהווים חלק בלתי נפרד מתהליכי התחדשות האורבאנית במרכזי הערים הגדולות ומתהליכי התחדשותן של שכונות מגורים וותיקות בערי הפריפריה.

בהיבט המשפטי, פרויקטים מסוג התחדשות עירונית, מחייבים את כלל העוסקים בהם להסתייע בשירותיו של עו”ד נדל”ן בעל התמחות משפטית בתחום, וזאת לנוכח הסוגיות המשפטיות השונות הנלוות לפרויקטים מסוג התחדשות עירונית, החל מקביעת זכויות הדיירים בקרקע, דרך ניסוח הסכמי התקשרות בין הצדדים המעורבים בפרויקט ועד לשירותי סיוע, ייעוץ וליווי משפטי בכל הנוגע להיבטי התכנון והרישוי, מימון הפרויקט ועוד.

התחדשות עירונית מחלקה גדולה לשירותכם

מחלקת ההתחדשות העירונית במשרדנו מטפלת בפרויקטים גדולים של פינוי-בינוי ברחבי הארץ וכן באלפי יחידות בקשר עם פרויקטים של תמ”א 38 . עוה”ד במחלקת ההתחדשות העירונית עוסקת בתחום משך שנים רבות והמחלקה מלווה עסקאות מסוג זה מאז ‘לידתה’ של תמ”א 38 (שלהי 2005 ו-2006), ובכלל זה בפיתוח מיומנות מקצועית ייחודית, כל זאת תוך מתן שירות אישי עם זמינות גבוהה במיוחד. הואיל ומדובר בעסקאות ייחודיות, מורכבות הדרושות ידע משפטי נרחב, המשלב מספר תחומי עיסוק, המחלקה מתמחה במתן הייעוץ המשפטי ומתן הדגשים לכל עסקה באופן מלא וכוללני מתחילתו של המשא ומתן בקשר עם הדירה הקיימת ועד לרישום הזכויות בלשכת רישום המקרקעין (טאבו) של הדירה החדשה.

התחדשות עירונית פרויקט בתל אביב

התחדשות עירונית – ליווי ליזמים ולדיירים כאחד לאורך כל שלבי הפרויקט

הניסיון הרב שנצבר משך כל השנים, כאשר משרדנו מייצג, מחד גיסא, את היזמים ומאידך גיסא את הדיירים (בעסקאות שונות) מקנה לנו את הידע, ההיכרות וההבנה של האינטרסים הכלכליים והמשפטיים של השחקנים המרכזיים בכל עסקה בתחום ההתחדשות העירונית, כל זאת תוך מתן ייעוץ מיוחד ליזמים ולבעלי הנכסים וכן מתן מענה לחששות הבעלים (בטחונות העסקה, פינוי הדירה, שעבוד של הדירה וכו’), התמודדות ומתן מענה לדרישות רשויות התכנון וכיו”ב.

הצוות המקצועי במחלקה נותן מענה מלא, מקצועי ואנושי ולאורך כל תהליך הייצוג, החל משלב המו”מ, כלה בייצוג למול רשויות המס, הבנקים למשכנתאות ועד לרישום הדירה החדשה בלשכת רישום המקרקעין. הצוות המקצועי מנוסה מאוד, הנו בעל ידע רב שנרכש גם ביחס לפרויקטים שבנייתם הושלמה (והוצא כבר אישור אכלוס-טופס 4) והדירות החדשות שנמסרו לרוכשי קצה.

התחדשות עירונית ביצוע פרויקטים מהגדולים במשק 

המחלקה טיפלה ומטפלת בפרויקטים רחבי היקף באזורים שונים בארץ ובהיקפים של מאות יחידות. הליווי המשפטי של בעלי הנכסים והדיירים או של היזמים, לפי העניין, נעשה, מהשלב המקדמי של ארגון בעלי הנכסים, חתימה על מסמכי הצטרפות, לרבות על הסכם שיתוף, ככל שנדרש, מינוי בעלי תפקיד כגון: שמאים, מפקחים וכו’, ניהול המשא ומתן עם היזם עד לחתימת הסכם בין הצדדים וכן ליווי משפטי בכל שלבי הביצוע של ההסכם ועד לסיומו של הפרויקט.
בנוסף, למחלקה ניסיון רב בהגשת תביעות כנגד ‘סרבנים’ המסכלים הוצאה לפועל של עסקאות מסוג פינוי בינוי או תמ”א 38 וכן בייצוג בעלים ו/או יזמים, לפי העניין, בפני המפקחת על הבתים המשותפים.

בין יתר הפרויקטים המטופלים  שטופלו בידי עוה”ד עמית סלע :

  • ייצוג עשרות רבות של דיירים בעסקאות פינוי בינוי ותמ”א 38 בערים במרכז כגון – תל אביב, הרצליה, גבעתיים, רמת גן, חיפה, רחובות, נס ציונה ועוד.
  • פרויקטים רבים שבנייתם הסתיימה והושלמה והתקבל טופס 4 בגינם.
  • פינוי בינוי בהיקפים מתוכננים של מאות יחידות דיור ולאחר היתרי בניה והודעות פינוי דיירים.

מחלקת ההתחדשות העירונית הינה מחלקה הנותנת שירות אישי ואנושי ובליווי צמוד, במקצועית כאשר למחלקה מוניטין וניסיון רב שנים בייצוג דיירים ויזמים.

עו''ד התחדשות עירונית - משרד עו''ד עמית סלע

התחדשות עירונית – סיכום

את שירותינו כמשרד עורך דין מקרקעין בעל התמחות והיכרות רבת שנים עם תחום ההתחדשות העירונית, מומלץ לשכור כבר בשלבים המקדימים של ייזום הפרויקט, וזאת על מנת להבטיח לעצמכם ייעוץ משפטי מקצועי ורחב היקף בכל אחד מהנושאים והתהליכים הקשורים למימוש הפרויקט. המחלקה המשפטית במשרדנו, תסייע גם לכם לקדם כל פרויקט בתחום ההתחדשות העירונית, החל משלב התכנון והרישוי ועד לשלבי האכלוס. למידע נוסף בנושא ולתיאום פגישת היכרות ללא כל התחייבות מצידכם שלחו פרטיכם בטופס צור קשר.

תחומי התמחות נוספים