עורך דין ליקויי בניה מומלץ – מה תפקידו ומה נכון לעשות!

תוכן עניינים

עורך דין עמית סלע הוא עורך דין מוביל בתחום ליקויי הבנייה, דיני מקרקעין, דיני חוזים וליטיגציה בתחום המשפט הפרטי. למרבה הצער, אנו עדים בשנים האחרונות למגמה של ריבוי מקרי ליקויי הבנייה שנעשים על ידי מהנדסים וקבלנים אשר מספקים שירותי בנייה ללקוחות פרטיים ועסקיים כאחד. לכן, משרד עורך דין עמית סלע חרט על דגלו לסייע לכל אדם שנפגע כתוצאה מליקויי בנייה אשר נגרמו לו נזקים כספיים (כגון הוצאות כספיות וירידה בערך הנכס) או עוגמת נפש.

במה מתמחה עורך דין ליקויי בניה?

על עורך דין העוסק בליקויי בניה להתמחות הן בתחום דיני החוזים והן בתחום דיני המקרקעין. בנוסף לכך, עורך דין ליקויי בניה עו”ד מומלץ יידע לנהל תביעות מורכבות נגד קבלנים, קבלני משנה ומהנדסים שהתרשלו בעבודתם וגרמו לליקויי בניה. על עורך דין ליקויי בנייה להיות בקיא בעבודתם של קבלני איטום, קבלני אינסטלציה, קבלני חשמל וכיוצא באלה. עורך דין מקרקעין מקצועי יסביר לכם על אודות הדין המצוי למשל: התיישנות תביעת ליקויי בנייה ויסייע לכם למצות את זכויותיכם המשפטיות.

מהם האתגרים הטמונים בתביעה בגין ליקויי בניה?

על תביעה בגין ליקויי בנייה להיות מגובה במסמכים ואסמכתאות מבעלי מקצוע שונים. לפיכך, לפני הגשת התביעה ישנה חשיבות לקבלת חוות דעת, שתעיד על כך שליקויי הבנייה שנמצאו בפרויקט אכן נגרמו כתוצאה מרשלנות של קבלן, מהנדס וכיוצא באלה, ולא כתוצאה מגורמים שאינם נתונים לשליטתם של בעלי המקצוע, כמו פגעי מזג האוויר, רעידות אדמה וכדומה. 

רשימת המסמכים שרצוי להגיש לפני הגשת כתב התביעה:

  • חוות דעת שמאי מקרקעין – בכל הקשור לתביעות בגין ליקויי בנייה, חוות דעת משמאי מקרקעין מוסמך היא מסמך קריטי מאין כמותו. הסיבה לכך טמונה בעובדה שתפקידו של השמאי הוא להעריך מהי חומרתם של ליקויי הבנייה והנזק אשר נגרם כתוצאה מהם. מומלץ להיעזר בשירותיו של שמאי מקרקעין מומלץ, שכן הצד השני צפוי להביא חוות דעת נגדית. לא זו אף זו, שמאי מקרקעין יכול לציין בחוות דעתו האם לשיטתו ירידת הערך בנכס נגרמה כתוצאה מליקויי בנייה. במידה שהשמאי יקבע כי הירידה בערך הנכס אכן נגרמה כתוצאה מליקויי בנייה, הוא יציין בחוות דעתו מהו שיעור ירידת הערך ומהו שוויו של הנכס לאחר הנזקים. עורך דין מקרקעין יקשר אתכם לשמאי מקרקעין מוצלח שיבטיח את זכויותיכם.
ליצירת קשר עם עו"ד עמית סלע התקשרו
052-599-3204 או שלחו פרטים:

תביעת ליקויי בנייה חוות דעת משפטית

  • חוות דעת מהנדס ו/או חברת בדק בית – המדובר בבדיקה חיונית בתביעת ליקויי בנייה, שאף עשויה להכריע את הכף. חוות דעת מהנדס וחוות דעת מטעם חברת בדק בית תבססנה את טענותיכם בדבר התקיימותם של ליקויי בנייה. מטבע הדברים, אין בידינו הכלים הנדרשים על נמת לקבוע האם התרחשו ליקויי בנייה והאם הם אלו שגרמו לנזקים הנראים לעין. לכן, רק מהנדסים או נציגי חברת בדק בית יוכלו להסביר לבית המשפט מהם ליקויי הבנייה הספציפיים שנגרמו ומהם הסיבות הטכניות להתרחשותם. לפיכך, חוות דעת מהנדס ו/או חברת בדק בית יוכלו לבסס את תביעתכם בצורה מהימנה וטובה יותר, ולוודא כי ליקויי הבנייה אכן נגרמו כתוצאה מרשלנות של מי מהגורמים הרלוונטיים שהיו אחראיים בשעתו למנוע אותם.
  • חוות דעת מומחה בית משפט – לא פעם ממנה בית המשפט מומחה מטעמו שתפקידו לבחון האם התקיימו ליקויי הבנייה שנטענו במסגרת כתב התביעה. לרוב, באי כוחם של שני הצדדים  יביאו מומחה מטעמם, כאשר מטבע הדברים כל מומחה יטען אחרת. במידה שבית המשפט לא מצליח להכריע בנדון, הוא ממנה מטעמו מומחה שתפקידו לקבוע האם אכן הנזק נגרם כתוצאה מליקויי בנייה ואם כן, מהו היקפם של הנזקים, כיצד ניתן לתקן אותם ומהו גובה הפיצוי המתאים בכל מקרה ומקרה.

עורך דין עמית סלע – עורך דין ליקויי בניה מומלץ

כידוע, תביעה המוגשת בגין ליקויי בנייה עלולה להימשך זמן רב, לאור ריבוי הבדיקות שעל הצדדים לבצע וכן בשל סכומי הכסף המשמעותיים אשר עומדים על הפרק, שמובילים לכך שנדרשת מהצדדים להליך המשפטי לרדת לפרטים הקטנים ביותר. לאור האמור לעיל, יש לשכור את שירותיו של עורך דין מקרקעין שבאמתחתו שנים של ניסיון בליטיגציה בתחום ליקויי הבנייה. משרד עורכי דין עמית סלע מתמחה בדיני מקרקעין בכלל ובתביעות בגין ליקויי בנייה בפרט. אנו מזמינים אתכם ליצור עמנו קשר באתר האינטרנט או בטלפון לפרטים נוספים ולקביעת פגישת ייעוץ.

עו''ד עמית סלע

עו''ד עמית סלע

עו״ד עמית סלע, עו״ד בכיר בתחום הנדל״ן, התכנון ובניה והתחדשות עירונית מזה כ-20 שנים, שותף בכיר (בעבר) באחד ממשרדי עורכי הדין הגדולים בישראל. עמית הינו מוסמך כמבקר פנים מטעם אוניברסיטת חיפה בהצטיינות יתרה וכן חבר בועדת מקרקעין של לשכת עורכי הדין.

דילוג לתוכן